SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS V – VI

tutor_ortografia_ok

tutor_ortografia_ok14 marca uczniowie klas V i VI, którzy nie mają żadnych problemów z umieszczaniem w tekście „trudnych” literek jak „u, ó, rz, ż czy h i ch,”, walczyli o miano najlepszego ortografa szkolnego. Do konkursu zgłosiło się 27 uczniów. Uczestnicy próbowali swoich sił w dyktandzie, a także w zadaniach, w których musieli wykazać się umiejętnością zastosowania zasad ortograficznych. Miano MISTRZA ORTOGRAFII zdobył Adrian Kowcz z klasy VI c, który w ubiegłym roku nie miał sobie równych w całym Lubinie. Na drugim miejscu uplasowała się Basia Maziarz z klasy  6d, niewiele mniej błędów zrobiła jej koleżanka z klasy Agnieszka Czajkowska, która zajęła trzecie miejsce. Jury postanowiło przyznać również wyróżnienia, które otrzymali Artur Cholewa (6c) oraz Szymon Kwaśniewski (6a). Wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się już w najbliższą sobotę tj. 26 marca. Laureatom gratulujemy i  życzymy powodzenia w sobotnim konkursie.

Skip to content
%d bloggers like this: