MŁODZI RATOWNICY

W czasie tegorocznych ferii zimowych dwoje uczniów z klasy II b wzięło udział w kursie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie odbyło się w CK Muza i zakończyło się zdobyciem przez uczesntików książeczki PCK “Młody Ratownik”. Natalia i Kuba swoją wiedzą i nowo zdobytymi umiejętnościami podzielili się ze swoimi rówieśnikami w klasie. Zorganizowali dla nich pokaz udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie klasy II b nauczyli się m.in. sprawdzać, czy poszkodowany oddycha, jak prawidłowo ułożyć go w pozycji bezpiecznej a także kogo i w jaki sposób powiadomić o zaistniałym zdarzeniu. Wiedza i umiejętności przekazane przez Natalkę i Kubę z pewnością przydadzą się w codziennych sytuacjach.