Dzień Bezpiecznego Internetu

ClipArt

8 lutego – Dzień Bezpiecznego Internetu

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez komputera. Jego możliwości są ogromne – jest on nowoczesnym nośnikiem informacji, wiedzy o świecie. Często dostarcza nam wspaniałej rozrywki. Wszystko byłoby dobrze, gdybyśmy umieli korzystać z tego dobrodziejstwa w sposób mądry i przemyślany.

Komputer nie zastąpi nam zabawy z rówieśnikami lub rodzeństwem . Nie może być główną formą spędzania wolnego czasu.

Kontakt z komputerem w trakcie pracy, zabawy i wypoczynku może stać się przyczyną różnych schorzeń, np.: bólu głowy, zaburzeń wzroku, wad postawy i przemęczenia. Jego skutkiem może być również brak koncentracji na lekcjach oraz w skrajności może doprowadzić do alergii i uzależnień.

Komputer jest wspaniałym narzędziem do rozwoju i źródłem radości, lecz nieumiejętnie używany może stać się przyczyną problemów i dramatów.

To, czym będzie dla nas, zależy w ogromnej mierze od nas samych. Korzystajmy z niego rozsądnie.

Skip to content
%d bloggers like this: