TEATR JEDNEGO AKTORA – PIĘĆ OSOBOWOŚCI

17 grudnia w naszej szkole odbył się XVI przegląd pt. „Teatr Jednego Aktora”. Uczniowie zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze. Dzięki Oliwii Doleżek z klasy IIIc ożywione kapelusze, wspólnymi siłami, przebrnęły przez ogromną kałużę. W świat królewien i rycerzy wprowadzili wszystkich Laura Chodacka i Marcin Czerniawski z klasy IVa. Opowieść „O Królewnie Pięknotce i Pryszczerzu ” ukazała, co w życiu jest naprawdę ważne, zaś „Baśń o rycerzu bez konia” przypomina, że bez względu na okoliczności, nie należy się poddawać lecz stawiać czoła przeciwnościom losu. Czy piekło można przemalować? Ależ oczywiście! Udowodniła to Wiktoria Przybyła z klasy III c w utworze „Piekło – niebo”. Zwykłe przedmioty takie jak mop i szczotka ożyły dzięki Sandrze Polniak z klasy IIIc. Ba! Zapałały nawet do siebie miłością.

Świat Jednego Aktora jest nieograniczony – tak jak nieograniczona jest dziecięca wyobraźnia. Wszyscy młodzi aktorzy będą reprezentować naszą szkołę w powiatowych przeglądach „Teatr Jednego Aktora – Witajcie w Naszej Bajce” oraz w „Melpomenie 2011”.

Organizatorkom przeglądu – pani Dorocie Baryłkiewicz i Natalii Ratajczak należą się słowa uznania za profesjonalne przygotowanie imprezy oraz stworzenie oryginalnych i pomysłowych kreacji aktorskich.

Skip to content
%d bloggers like this: