NA AKCJĘ Z 11 LUBUSKĄ DYWIZJĄ KAWALERII PANCERNEJ

dscf3349

dscf3349W środę, 26 października mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole przedstawicieli 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Celem wizyty było przede wszystkim rozpragowanie humanitarnej akcji na rzecz dzieci z Afganistanu. Żołnierze w ciekawy sposób przedstawili nam na czym polega ich misja w Afganistanie, a także jak wygląda życie dzieci z kraju objętego działaniami wojennymi. Omówili również różnice wynikające z odmiennych kultur, gdyż pewne gesty, zachowania, a nawet postacie z bajek kojarzone z Zachodem mogą obrazić uczucia religijne muzułman. Dzięki tak prowadzonej akcji nasi uczniowie nie tylko chętniej i aktywniej ale równocześnie bardziej świadomie włączą się do zbiórki darów dla swoich koleżanek i kolegów z Afganistanu. Za zaangażowanie i pomoc dzieciom, nasi uczniowie wręczyli na ręce kpt. Wiktora Kotlarza medal – „złotą czternastkę” oraz dyplom uznania dla całej jednostki.

Dzieci z Afganistanu ucieszą przede wszystkim: zeszyty, piórniki, kredki ołówkowe i świecowe, linijki, temperówki, gumki do mazania, plecaki, piłki, skakanki, maskotki. Dary można przynosić do 8 listopada 2010r. do pani Agnieszki Kocaby (s.113), pani Marzeny Petryk (s.124) lub wychowawcy klasy.

Skip to content
%d bloggers like this: