TRZECIOTEŚCIK

14 kwietnia uczniowie klas III uczestniczyli w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM i Polska The Times. Sprawdzian napisało ponad 250 tysięcy dziewięciolatków. Z roku na rok (to już trzecia edycja przedsięwzięcia) bierze w nim udział coraz więcej trzecioklasistów. Dzisiaj napisało go 70% uczniów z całej Polski. 

Trzecioklasiści mieli do przeczytania tekst, a następnie zmierzyli się z 25 różnorodnymi zadaniami ułożonymi na jego podstawie. Dwadzieścia z nich to zadania zamknięte, w których uczeń wybiera jedną z 3 podanych możliwości: A, B lub C. Kolejne 5 poleceń to tzw. zadania otwarte, polegające na samodzielnym uzupełnieniu odpowiedzi, rozwiązaniu zadań tekstowych, redagowaniu odpowiedzi lub dłuższej formy stylistycznej. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań uczeń może zdobyć 40 punktów. 

Dla komfortu dzieci sprawdzian podzielono na 2 części: 2 razy po 45 minut. Czas sprawdzianu dla dzieci odmierzała sympatyczna myszka, maskotka z „Kolorowej klasy” – pakietu edukacyjnego wydawnictwa Operon dla klas 1–3.

Chcesz zobaczyć arkusz i sprawdzić wyniki sprawdzianu? – kliknij tutaj.

Skip to content
%d bloggers like this: