NASZE IMPREZY

a_smiling_and_jolly_saint_nick_101204-156599-083009 - kopia

ROK SZKOLNY 2013/2014

„SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM”

 

a_smiling_and_jolly_saint_nick_101204-156599-083009 - kopia6 grudnia 2013 roku do dzieci z grupy świetlicowej III (klasa Id, Ie) zagościł, długo oczekiwany przez wszystkie dzieci,  Święty Mikołaj. Podczas wizyty naszego wspaniałego gościa dzieci nie tylko zostały obdarzone słodkościami, ale także wysłuchały ciekawych informacji, które osobiście przekazał im Mikołaj.

Uczniowie poznali między innymi: historię mówiącą o tym jak to się stało, że Mikołaj stał się jedną z najważniejszych osób w życiu każdego dziecka; dowiedzieli się także jak przebiega życie w krainie Mikołaja – Laponii oraz jak wygląda .pracownia i poczta, w której przechowywane są listy dzieci z całego świata do Świętego Mikołaja. Każda przekazywana przez naszego gościa wiadomość wzbogacana była prezentacją.

Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały wizytówki z adresem Mikołaja, na który za rok będą mogły wysyłać listy z życzeniami.


„WIELCY” POECI

20 listopada 2013 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyświetlicowego Konkursu Literackiego „ Podrabiamy wielkich poetów – wiersze”. Na konkurs wpłynęło 38 wierszy  z pięciu lubińskich szkół.

Z naszej szkoły narodzonych i wyróżnionych zostało czworo uczniów: Joasia Kołpa IIa –nagroda, Marcelina Nieckarz, Emilka Sołtysiak, Wiktoria Werbowy IIb – wyróżnienie.

 

Gratulujemy dzieciom oraz ich opiekunom Pani Annie Ludwickiej oraz Pani Anecie Kowalczyk. 

 

9276917-dynia-halloweenNAJPIĘKNIEJSZA DYNIA

6 listopada rozstrzygnięty został konkurs, który organizowały dzieci z II grupy świetlicowej wraz z wychowawcą Panią Anną Olszowiak.

Jury w składzie: wicedyrektor Pani Elżbieta Komaniecka oraz Panie Małgorzata Korczak i Bożena Gaweł, wybrało najciekawsze prace.

Nagrody otrzymali:

Kaja Jężak 2a, Marcin Musiał 2b, Kasia Słabicka 3c, Wiktor Olszowiak 3c.

Wyróżnieni uczniowie:

Jaś Gonet 1b, Nikola Narbuntowicz Ic, Milena Biały Ia, Nikodem Pruchnicki 2a, Małgorzata Dydyna 2b, Emilka Sołtysik 2b, Oliwia Matkowska 2e, Nikola Słowińska 3e.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.


NICI, NITKI, NITECZKI

24 października 2013 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego „ Nitki, nici, niteczki – Złota Polska Jesień”. Zadaniem dzieci było wykonanie prac inspirowanych jesienią w technice kolażu przy użyciu wełny i różnorodnej pasmanterii.

Decyzją jury, z naszej szkoły nagrodzonych i wyróżnionych zostało łącznie pięcioro dzieci: Joasia Banach, Tosia Biały, Martynka Krawczyńska, Kasia Słabicka ( IIIc) oraz Amelka Skrzypczyk (IIIe).

Gratulujemy dzieciom i ich opiekunom  Pani Małgorzacie Korczak oraz Pani Bożenie Gaweł.

 

UKŁADANIE SUCHYCH BUKIETÓW

28 października 2013 roku w ramach jesiennych inspiracji odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci z grupy VIII i ich rodziców. Każda para: rodzic – dziecko tworzyło swoją niepowtarzalną kompozycję z zebranych suszek. Praca przebiegała w twórczej i radosnej atmosferze. Dzieci wspaniale współpracowały z dorosłymi. Gotowe prace można podziwiać na wystawie; są one niewątpliwie piękną dekoracja szkoły.


PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

27.09.2013r. w sali nr 11 odbyło się pasowanie na Świetliczaka. Uroczystość przygotowały dzieci z grupy VIII (klasa IIIb, IIIc). Uczniowie zaprezentowali wierszyki i piosenki przedstawiające naukę i zabawę w świetlicy.

W odświętnie udekorowanej sali pierwszaki rozwiązywały zagadki, bawiły się wspólnie ze starszymi kolegami oraz poznały zasady obowiązujące w świetlicy. Każde dziecko otrzymało pamiątkową laurkę z ułożonymi wierszykami o świetlicy.

Po zabawach z klasą III wychowawczyni Pani Ania zaprosiła wszystkie dzieci na wspólny poczęstunek.

 

PROSTO Z RADIA

25.09.2013r. z inicjatywy Pani Małgorzaty Maciszonek oraz Pani Karoliny Tokarek zorganizowane zostało spotkanie z ciekawymi osobami. Dzięki uprzejmości Pani Jolanty oraz Pana Tomka – dziennikarzy RADIA ELKA, dzieci miały możliwość poznania tajemnic związanych z wykonywanym przez naszych gości zawodem.

W czasie trwania spotkania dzieci z zaangażowaniem wsłuchiwały się w ciekawostki opowiadane przez dziennikarzy. Poznały miedzy innymi atrakcje jak i trudności jakie niesie ze sobą zawód dziennikarza, sposoby w jakie powstają spoty reklamowe emitowane podczas audycji radiowej oraz sprzęt wykorzystywany przez dziennikarzy podczas przeprowadzanych wywiadów.

Jedną z głównych atrakcji spotkania z naszymi gośćmi była również możliwość nagrania spotu reklamowego przez uczniów, który zgodnie z obietnicą Pani Jolanty i Pana Tomka pojawi się na antenie.

 

EDUKACJA LEŚNA

4.10.2013r. dzięki nawiązaniu współpracy z Nadleśnictwem Lubin, pierwszaki wraz z opiekunami Panią Karoliną Tokarek oraz Panią Małgorzatą Maciszonek uczestniczyły w prelekcji prowadzonej przez leśniczego Pana Grzegorza Stolarskiego. Dzieci podczas zajęć plenerowych miały możliwość bezpośredniej obserwacji ekosystemu jakim jest las. Uczniowie dowiedzieli się między innymi jakie zwierzęta zamieszkują nasze okoliczne lasy, czym się żywią a także w jaki sposób dzięki ingerencji człowieka poszerzają się tereny leśne; poznały także różne gatunki drzew oraz sposoby ich sadzenia. W ramach 3- letniego projektu „Zaczarowany ogród” dzięki wsparciu Nadleśnictwa Głogów – Lasy Państwowe pierwszaki miały także możliwość zasadzenia w naszym szkolnym ogrodzie, otrzymanych w darze, pięciu drzewek iglastych – świerków.

ROK SZKOLNY 2012/2013

Wdrożone zostały projekty

Projekt wychowawczo-edukacyjny „Wzorowy Pierwszak”

Projekt z elementami terapii „Bajki terapeutyczne”plastyk

Projekt edukacyjno-plastyczny „Złotem malowany w sopel zamieniona”

Projekt edukacyjny „Planeta Ziemia”.

Przeprowadzone zostały konkursy świetlicowe

„Kwiaty dla mojej pani”,

„Jesień” wyklejanka z suchych liści, Ozdoby choinkowe,

Kartki świąteczne.

Przeprowadzone konkursy w grupach świetlicowych

Jesień w poezji – konkurs recytatorski

Dzieci piszą jesienne wiersze – konkurs literacki.

Omnibus – wiem wszystko – konkurs wiedzy.

Podziel się swoją wyobraźnią- konkurs literacki.

„Moja szkoła”, „Moja wizytówka”, „Jesienne okno”, „Kolczasty jeż” – konkursy plastyczne.

Dużym powodzeniem cieszą się pozaszkolne konkursy o zasięgu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim. Jest to dla dzieci okazja do podjęcia i zaprezentowania działań plastycznych w różnych technikach i formach, pobudzenie ich kreatywności, zastosowanie nowatorskich technik plastycznych. Nasze dzieci uczestniczą w kilkunastu konkursach zajmując wysokie miejsca.

Akcje Charytatywne

W I semestrze nauczyciele świetlicy włączyli się w rożne akcje charytatywne niosące pomoc innym, była to organizacja zbiórki materiałów papierniczych i słodyczy dla Domu Dziecka

 

w Legnicy oraz Mikołajkowa zbiórka zabawek dla Domu Samotnych Matek w Ścinawie.

 

Nauczyciele świetlicy organizowali imprezy oraz uroczystości świetlicowe:

Pasowanie na świetliczaka

Zabawy andrzejkowerk8_teacher1

Wyjście do kina

Świetlicowe obchody dni życzliwości

Spotkanie ze świętym Mikołajem

Dzień Misia

Bal karnawałowy

Udział w warsztatach ozdabiania pierników

Spotkania z dziećmi z przedszkola – prezentacja twórczości dzieci.

Współpraca z instytucjami

Dzieci brały udział w warsztatach organizowanych przez instytucje zewnętrzne. W I semestrze odbyły się:

Cykl warsztatów kulinarnych w współpracy z restauracją „Pozytywka”, podczas których dzieci poznają tajniki kuchni, zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

Cykl warsztatów plastycznych z p. Agnieszką Morawską- plastykiem, dzieci poznają różnorodne, ciekawe techniki plastyczne.

Współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną Czytnik

W ramach współpracy zorganizowano kilkanaście wyjść na zajęcia edukacyjno-artystyczne oraz udział dzieci w teatrzyku edukacyjnym „Reks”

W ramach działalności dydaktycznej dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną miały zapewnioną pomoc podczas odrabiania lekcji i nadrabiania zaległości szkolnych. Dla dzieci przygotowywane były również ćwiczenia kaligraficzne

 

i grafomotoryczne.

Podejmowano także działania celem eliminacji negatywnych zachowań. Współpracowano z wychowawcami klas, pedagogiem szkolnym oraz rodzicami.

Nauczyciele świetlicy wykonują dekoracje związane z uroczystościami szkolnymi, dekoracje holu szkolnego, wykonałyśmy kartki okolicznościowe, kontynuujemy współpracę ze Związkiem Nauczycieli Emerytów.

 

 

 

ROK SZKOLNY 2010/2011

 

SPOTKANIE Z FOTOGRAFEM W ŚWIETLICY

fotograf1W dniach 13 – 14 kwietnia w świetlicy szkolnej, w grupie II, gościła pani Aneta Więcek – Zabłotna, fotograf. Pani Aneta opowiadała dzieciom o swojej pracy, pokazała sprzęt pomocny jej na co dzień, a także zaprezentowała zdjęcia przez nią wykonane, a które można było podziwiać na wielu wystawach. Uczniowie dowiedzieli się, że ich gość zajmuje się między innymi fotografowaniem dzieci niepełnosprawnych. Oprócz tego dzieci podziwiały zdjęcia reporterskie, pejzaże, portrety a także martwą naturę. Na zakończenie spotkania każdy z uczniów wcielił się w postać fotografa i wykonał zdjęcia koleżance lub koledze.

 

DZIEŃ ZA DNIEM, MARCHEWKA ZA KANAPKĄ
marchewka0008-0805-2812-5843_-_kopia4 marca  w ramach projektu „Tropimy witaminy, czyli odżywiamy się zdrowo i kolorowo” zorganizowaliśmy DZIEŃ ZDROWEJ KANAPKI. W ten dzień w świetlicy było nie tylko wesoło ale również smacznie. Dzieci samodzielnie komponowały swoje kanapki, a następnie częstowały inne dzieci zachęcając je do poznania nowych smaków. W trakcie dobrej zabawy nie zabrakło rozmów dotyczących zdrowego odżywiania.
8 marca w naszej świetlicy zrobiło się marchewkowo i to nie tylko od dużej ilości tego warzywa. Uczniowie uczcili ten dzień ubierając się w koszulki imitujące jego kolor. Dzieci ze smakiem chrupały kolejne porcje marchewki, z zainteresowaniem słuchały informacji dotyczących jej wartości odżywczych, a na koniec poznały różne sposoby przyrządzania potraw z jej udziałem.

WRZESIEŃ MIESIĄCEM DOBRYCH MANIER
We wrześniu w świetlicy szkolnej realizowany był projekt edukacyny „Wrzesień miesiącem dobrych manier”. Celem projektu było propagowanie zasad kulturalnego zachowania w sytuacjach dnia codziennego. Uczniowie zapoznali się ze zwrotami grzecznościowymi, układali rymowanki o grzeczności, stworzyli własny kodeks dobrego wychowania. Dowiedzieli się również jak należy zachować się podczas spożywania posiłku, a także właściwie dobrać ubiór do okazji. 
W ramach projektu zostały przeprowadzone konkursy:
– konkurs na najładniej nakryty stół
– konkurs na najładniej elegancki strój
– wybór najbardziej kulturalnego świetliczka
Projekt opracowały Karolina Tokarek oraz Magdalena Danek.

WSPÓŁPRACA Z GALERIĄ ZAMKOWĄ

W tym roku szkolnym nawiązaliśmy współpracę z Galerią Zamkową poprzez uczestnictwo w warsztatach plastycznych. 16 września dzieci z grupy IIIn poznały technikę batiku wykorzysttwaną w Indiach do ozdoby tkanin. Nasze dzieci wykonały na początku szablony, by później nanieść przygotowany wzór za pomocą świeczki na materiał. Na zakończenie całość zamalowały farbami. Gotowe szale będziemy mogli podziwiać w naszej świetlicy. Zapraszamy do naszej galerii do obejrzenia zdjęć z warsztatów.

ramkaliterki

ROK SZKOLNY 2009/2010

„ŚWIĘTO ZIEMI  PO RAZ DRUGI”

27 kwietnia 2010r. dbyły się drugie zajęcia z cyklu „Święto Ziemi”. Tym razem dzieci z klasy Id poszerzały wiadomości z zakresu ekologii, recyklingu i ochrony przyrody, a także wykazywały się umiejętnościami segregacji śmieci. Gratulujemy dzieciom szerokiej wiedzy na ten temat.

POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW I … BLISKICH

15 kwietnia z wielką radością gościliśmy babcię Martynki z klasy Ia, panią Lidię Kozłowską – emerytowaną nauczycielkę z Gimnazjum nr 5 w Lubinie. Pani Lidia przygotowała dla dzieci quiz związany tematycznie z obchodami „Święta Ziemi”. Okazało się, że dzieci dużo wiedzą o naszej Ziemi jako planecie, innych planetach naszego Układu Słonecznego oraz o recyklingu i ochronie przyrody. Serdecznie dziękujemy Pani Lidii Kozłowskiej za ciekawie przygotowany quiz, za super nagrody (dla wszystkich), za dowcip i szeroką wiedzę, którą tak szczodrze się z nami podzieliła. Umówiliśmy się już na kolejną wizytę na przyszły rok!

ŚWIĘTO ZIEMI W BIBLIOTECE

12 kwietnia, dzieci z grupy I uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w multimedialnej bibliotece: „Czytnik”. Uczniowie poszerzały wiedzę na temat Ziemi – planety, na której mieszkamy, rozwiązywały krzyżówki oraz uczyły się segregować śmieci.

WIZYTA W BIBLIOTECE

spring910 marca grupa III pod opieką pani Bożeny Gaweł uczestniczyła w zajęciach w MBP filia 5 o tematyce „Wiosna tuż, tuż….”. Dzieci poszerzały wiadomości na temat przyrody, rozpoznawały zwiastuny wiosny, rozwiązywały krzyżówki, wykonywały prace plastyczne – wiosenne gałązki forsycji.

 

 

POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW I … ZNAJOMYCH

content14III  zgodnie z obietnicą p. Wiolety Ostaszewskiej gościliśmy w świetlicy muzyka rockowego z zespołu Fix Up, pana Tomasza Białonia. Pan Tomasz ciekawie opowiadał o swojej pasji, o budowie gitary i różnicach między gitarą klasyczną i elektryczną. Prezentował dźwięki tych instrumentów oraz zagrał kilka utworów. Uczniowie mieli również okazję spróbować zagrać na przyniesionych gitarach. Godzina spotkania szybko minęła a my dziękujemy p. Wiolecie i p. Tomkowi za chęci, poświęcony czas i życzliwość.

 

 

ZIMOWA INSCENIZACJA – 28 I, 29 I

Dzieci pod kierunkiem p.B.Gaweł i M.Korczak przygotowały inscenizację pt. „Zima” i przedstawiły ją wszystkim dzieciom ze w świetlicy i klasy „0” naszej szkoły.sw1119

Na występ złożyły się wierszyki i piosenki o bałwankach i śniegu oraz dłuższa inscenizacja o zimowych zabawach i bezpieczeństwie na śniegu. Ponadto dzieci dowiedziały się jak opiekować się zwierzętami zimową porą. Występ małych artystów bardzo się wszystkim podobał. Dziękujemy.

 

TURNIEJ WARCABOWY

27.01.2010r. odbył się X Szkolny Turniej Warcabowy dla klas I – III. Przedstawiciele klas rozgrywali mecze systemem pucharowym.

Zwycięzcy konkursu:

klasy I: 1. Marek Oleśniewicz – I c

2. Filip Marciniak – I a

3. Hania Górzyńska – I a

klasy II: 1. Kuba Adamczyk – II awhy-play-checkers

2. Ola Merena – II a

3. Maciej Rapa – II c

klasy III: 1. Krzysztof Urbanik

2. Arek Banach

3. Kuba Osuch

 

POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW – MAMA KIEROWCA
school_backbus8.01.2010 r gościliśmy w świetlicy panią Wioletę Ostaszewską – zawodowego kierowcę. Pani Wioleta z dużą pasją i barwnie opowiadała o swojej ciekawej, choć trudnej pracy. Dzieci przy okazji poznały zasady kulturalnego podróżowania autobusem. Jest jedną z nielicznych kobiet wykonujących ten zawód . Życzymy Pani sukcesów w pracy, dziękujemy za wizytę i za przyjęcie zaproszenia na kolejne, tym razem muzyczne spotkanie.

„LUBIN – MIASTO GÓRNIKÓW”

ist1_1074504-coal-miner-1Grudzień to miesiąc, w którym wiele miejsca poświęca się górnikom. W świetlicy szkolnej został zrealizowany projekt „Lubin – miasto górników”.

Celem projektu było: wzbogacenie wiedzy uczniów o pracy górników, rozbudzenie zainteresowania naszym miastem, rozwijanie zdolności i umiejętności artystycznych i literackich.

Realizacja projektu odbyła się poprzez zorganizowanie:

  • konkursu wiedzy dla klas III pod nazwą „Lubin – miasto górników”
  • międzyszkolnego konkurstu plastycznego i literackiego dla uczniów klas I – III
  • wystawę pokonkursową twórczości literackiej i plastycznej uczestników konkursu

8 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. Zaproszeni zostali zwycięzcy konkursu. Laureatom zostały wręczone nagrody i wyróżnienia. Na uroczystości został również przedstawiony program artystyczny w wykonaniu dzieci ze świetlicy szkolnej.

Szkoły biorące udział w konkursie zostały obdarowane albumami prezentującymi twórczość literacką i plastyczną uczestników konkursu.

 

 

POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW – WETERYNARZ

5 listopada gościliśmy w świetlicy panią Edytę Bieńko – lekarza weterynarii. Spotkanie odbyło się w cyklu: „Poznajemy zawody naszych rodziców” i dotyczyło profilaktyki chorób odzwierzęcych, ogólnych zasad  opieki nad swoimi pupilami oraz zasad postępowania w kontaktach z bezpańskimi zwierzętami.

animali014Dzieci, oprócz wiedzy, otrzymały drobne upominki i słodycze. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy pani Edycie za wizytę w naszej szkole.

 

 

UROCZYSTE PASOWANIE NA ŚWIETLICZKA

W dniach 5 i 8 października w świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie dzieci klas I.

Uczniowie grup III, IV i V wraz z wychowawczyniami przygotowały część artystyczną, podczas której uczniowie klas I zostały „wprowadzone” w grono dzieci świetlicowych.

bugs_63

INSCENIZACJA DLA ZERÓWKI

W dniu 12.10.2009r. grupa dzieci z klasy I A i II A zaprezentowały inscenizację pt. „Jesień” dla dzieci z grupy „0” przedszkola nr 5

jesien

JESIENNY TURNIEJ W BIBLIOTECE

Dnia 26 i 27 października grupa dzieci z klas III uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych pt. „Jesienny turniej” w Miejskiej Bibliotece Publicznej filia nr 5.

 

WYSTAWA PRAC

Dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowały wystawę prac „Jesienne inspiracje”. Wiersze i prace plastyczne można podziwiać na holu przy wejściu głównym do szkoły.

p9140499

Skip to content
%d bloggers like this: