14 PAŹDZIERNIKA – „DZIEŃ NAUCZYCIELA”

a_plus_teacher_mousepad-p144521241198996857td22_525

a_plus_teacher_mousepad-p144521241198996857td22_52514 października od rana w naszej szkole obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich Nauczycieli oraz Pracowników Oświaty. Uczniowie zamiast lekcji mieli spotkania z wychowawcami po których wzięli udział w uroczystej akademii. 
Po pierwszej części programu artystycznego na scenie pojawił się Posejdon, władca mórz i oceanów wraz z podwodnym orszakiem. Rozpoczęły się przygotowania do tradycyjnych otrzęsin – tym razem nietypowych, ponieważ na statku zwanym SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14 wykryto osoby, które jeszcze nie miały ślubowania. Okazało się, że nie były to dzieci, ale nowa pani dyrektor i dwie panie wicedyrektorki. Przygotowane przez Posejdona zadania, przed którymi stanęła Dyrekcja, były bardzo trudne do wykonania. Pani Monika Ilnicka musiała wykazać się celnym strzałem w rzucaniu piłeczką do kosza. Pani Elżbieta Komaniecka stanęła oko w oko z trudnym zadaniem matematycznym – musiała z 14 zapałek (po 4,5 cm każda) ułożyć METR. Natomiast pani dyrektor Joanna Piękna zmierzyła się z wielką przeszkodą – przejście po równoważni było bowiem nie lada wyczynem. Wszystkie panie doskonale sobie poradziły z zadaniami. Od tej pory mogą nareszcie godnie zajmować swoje stanowiska.
Kolejnym elementem uroczystości było wręczenie nauczycielom Orderów:

Świeżo ochrzczonej Dyrekcji za troskę o wszystkich uczniów i pracowników szkoły – Order Oczu Dookoła Głowy, 
Paniom uczącym w klasach I – III – Order Matczynej Troskliwości,
Polonistkom – Order Profesora Miodka,
Matematyczkom – Order Pitagorasa,
Nauczycielkom języków obcych – Order Wieży Babel,
Nauczycielom wychowania fizycznego – Order Fair Play,
Nauczycielkom przyrody – Order Czterolistnej Koniczyny,
Katechetkom – Order Anielskiej Cierpliwości,
Pani od historii – Order Podróży w Czasie,
Panu od sztuki – Order Człowieka Orkiestry,
Informatykom – Order Myszki,
Paniom z biblioteki – Order Mola Książkowego,
Paniom ze świetlicy – Order Super Niani,
Pani sekretarce – Order Archiwum X,
Pani pielęgniarce – Order Gotowej na Wszystko,
Pani pedagog – Order Uśmiechu,
Paniom porządkowym i panu konserwatorowi – Order Syzyfowej Pracy. 
Wyróżnienie w postaci Szkarłatnej Róży, dla najżyczliwszego nauczyciela, otrzymała pani Elżbieta Jandulska.
Na zakończenie akademii odbył się pokaz slajdów, a zarazem rozstrzygnięcie konkursu „Czy rozpoznaliście swoich nauczycieli?” – uczniowie mogli zobaczyć, że ich nauczyciele też kiedyś byli dziećmi. 
Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty życzymy uśmiechu na twarzy oraz zadowolenia i satysfakcji z wykonywanego zawodu.

Skip to content
%d bloggers like this: