Jesteśmy w grze Aktywnych Szkół Multisport!

Z radością informujemy, że nasza szkoła pomyślnie przeszła kolejny etap kwalifikacji do Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM)! Przed nami kilka miesięcy wspólnych starań o zwiększenie poziomu codziennej aktywności naszych uczniów i z pewnością dużo dobrej zabawy.

Aktywne Szkoły MultiSport to program, którego fundatorem jest firma Benefit Systems, a za realizację odpowiada Fundacja V4Sport z Wrocławia. Jego celem jest

Przekaż nam 1% podatku

Szanowni Państwo,

Na początku 2018 roku, wypełniając PIT z rozliczeniem za rok 2017, będą mogli Państwo przekazać 1% swojego podatku dochodowego na dowolny cel.  W maju 2015r. nasze Stowarzyszenie otrzymało status organizacji pożytku publicznego (OPP), a co za tym idzie możliwość pozyskania środków z 1% podatku dochodowego.

Będziemy zaszczyceni, jeśli spośród wielu organizacji pożytku publicznego wybiorą Państwo właśnie Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 14, co na pewno pozwoli nam na bardziej efektywne i skuteczne realizowanie celów Stowarzyszenia.

Aby przekazać 1% podatku za rok 2017 dla Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 14 wystarczy w rozliczeniu PIT podać numer KRS naszej organizacji (0000414306) oraz wysokość kwoty, którą przekazują Państwo na rzecz naszej organizacji.

Z góry dziękując za dar serca, łączymy wyrazy szacunku

Zarząd Stowarzyszenia

Nasza szkoła na mapie Aktywnych Szkół Multisport

W poniedziałek, 5 marca w naszej szkole odbyły się Warsztaty Konsultacyjne w ramach programu Aktywne Szkoły MultiSport (ASM) (https://aktywneszkoly.pl). Warsztaty są elementem Rozgrzewki, czyli drugiego etapu Turnieju ASM, a ich celem jest wypracowanie Planu Treningowego dla szkoły. Plan Treningowy to zestaw skutecznych w realizacji działań zwiększających poziom codziennej aktywności fizycznej uczniów.

Chcemy, by uczniowie mieli energię do działania i chęć do nauki, byli samodzielni i nie bali się stawiać czoła codziennym wyzwaniom, również poza szkołą. Powiedzenie „ruch to zdrowie”, należy rozumieć już nie tylko w kontekście poziomu odporności dziecka, ale też w trosce o jego prawidłowy rozwój, zdolności poznawcze i optymalną pracę młodych mózgów.

Cieszy nas wysoka frekwencja podczas warsztatów konsultacyjnych, w których wzięli udział przedstawiciele kadry pedagogicznej, rodziców, władz lokalnych ………… a także uczniowie, którzy wspierając organizację warsztatów promowali słuszną ideę Wolontariatu. Dzięki zaangażowaniu wszystkich obecnych powstał wszechstronny Plan Treningowy, odnoszący się zarówno do funkcjonowania samej szkoły, jak i jej najbliższego otoczenia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Jesteśmy przekonani, że wspólnie możemy zmieniać świat dzieci na lepszy. 

Medaliści z Głogowa

22 lutego reprezentacja chłopców klas IV oraz VI, uczestniczyła w VIII Memoriale Wiesława Szmidta w Piłce Ręcznej w Głogowie. Po zaciętej walce i pokonaniu drużyn z SP-7 z Lubina, SP-9 z Głogowa, SP-9  z Legnicy, SP-10 z Głogowa, drużyna klas IV w składzie: Ganczar Jakub, Guzek Maciej Lewandowski Rafał, Paciorek Marcel, Rzeszowski Borys, Solecki Seweryn, Ciotkowski Łukasz, Gracz Jakub, Kółko Kajetan, Majdański Szymon, Włodarczyk Mateusz, Hipner Mateusz, Łagoda Bartosz, Magdziak Maksymilian, Francesco Aletti, wywalczyła  I miejsce. Wśród klas VI nasza drużyna zajęła IV miejsce, przegrywając walkę o trzecie,tyko jedną bramką z zespołem ze Świebodzina. Skład  drużyny klas VI: Mateusz Kołodziej, Krzysztof Karpisz, Kajetan Kłosowski, Oskar Cierlik,   Amadeusz Opaliński, Adam Domnik, Piotr Mazur, Jakub Dybalski, Radosław Wojsa, Michał Jambrożek, Hubert Gółkowski.   GRATULUJEMY!!!

Babciu, dziadku – to nie dzwoni Twój wnuczek!

Uczniowie klasy 2 A wzięli udział w wojewódzkim konkursie ” BABCIU, DZIADKU –  TO NIE DZWONI TWÓJ WNUCZEK”, organizowanym przez Komendę Wojewódką Policji we Wrocławiu. Naszym zadaniem było…