Gość z jednostki wojskowej w Świętoszowie

10 listopada w ramach obchodów Święta Niepodległości gościliśmy w naszej świetlicy tatę Wojtusia Nowickiego a zarazem żołnierza JW w Świętoszowie pana Pawła Nowickiego. Pan Paweł pełnił służbę w latach 2003-2004 w kompanii saperów, plutonie minowania oraz jako kierowca. Nasz gość w niezwykle pasjonujący sposób przybliżył dzieciom rozkład dnia w Jednostce Wojskowej, opowiadał o pobudce, ćwiczeniach fizycznych, nauce fachu wojskowego, trudzie codziennego życia a zarazem wielkiej przygodzie życia. Pan Paweł prezentował akcesoria wojskowe i  pamiątki ze swojej służby, opowiadał ciekawostki i anegdoty. Dziękujemy naszemu gościowi za niezwykle interesujące spotkanie, za poświęcony czas i przekazanie cennych wartości ważnych w życiu. Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w naszej galerii.

Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej

Za nami już kolejna edycja „Szkolnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej”, w którym udział wzięli uczniowie klas 1-7. Obok szlagierów takich jak „Szara piechota” czy „Niepodległość” znalazła się również „Rota”, dumnie zaśpiewana przez uczniów z klasy 7B – Dawida Cieślika oraz Krystiana Łukaszewicza. Jak co roku przegląd cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zapraszamy do szkolnej galerii.

Nici, nitki, niteczki…

8 listopada  w SP 1 w Lubinie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego pn. „Nici, nitki, niteczki – smacznie, zdrowo, kolorowo”. Miło nam poinformować, że spośród ponad 100 prac jury nagrodziło również uczniów naszej szkoły 3 nagrodami ; Agatkę Grzesiak 1b, Blankę Szajwaj 1b i  Gabrysię Borowiec 1d oraz 3 wyróżnieniami; Karolinkę baran 1b, Patrycję Gąsior 1c i Wojtusia Wyrwę 1d. Prace powstały pod kierunkiem opiekunów p. Bożeny Gaweł i Małgorzaty Korczak. Serdecznie gratulujemy naszym dzieciom. Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

CODE WEEK…… kodowanie niejedno ma imię :)

CODE WEEK POLSKA jest częścią EUROPEJSKIEGO TYGODNIA KODOWANIA W EUROPIE. Celem tego wydarzenia jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Oczywiście nie mogło nas zabraknąć. Uczniowie klasy 2 A aktywnie włączyli się w to wydarzenie i kodowali na wiele sposobów: na zajęciach programowaliśmy z Dashem i Dotem, Scratchem Juniorem (już tak bardzo nam znanym), pojawiły się dyktanda graficzne, które dzieci pokochały i oczywiście kolorowe kubeczki. Sami zobaczcie co się działo zaglądając na naszego bloga www.olowekzgumka.blogspot.com. Zdjęcia można obejrzeć również w naszej galerii.

Konkurs Halloween

W piątek 27 października odbył się w naszej szkole konkurs z okazji Halloween na najciekawszy lampion z dyni lub inne straszydło. W zabawie wzięły udział uczniowie klas 1-3 oraz 4-7. Jury przyznało nagrody następującym osobom:
1 miejsce w klasach młodszych zajął Mateusz Wierzbicki z III e, 2 miejsce Wojciech Wyrwa z I d, 3 miejsce Pula Fuczek z III e, wyróżnienie otrzymała Iga Frankowska z klasy III d.
W kategorii klas starszych 1 miejsce zajęła Weronika Lubera z klasy 6a, 2 miejsce Kuba Jężak z 4a, III miejsce Kinga Stasiak z 5e. Wyróżnienie otrzymała Julia Paździerz z 4d.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku. A już za tydzień ogłosimy wyniki konkurs na najciekawszy strój Halloween’owy🗿. Zapraszamy do galerii.