Aktywna Szkoła

Nasza szkoła od marca do grudnia 2018 r. brała udział w Turnieju Aktywnych Szkół Multisport (więcej o programie). W pierwszej edycji turnieju wzięło udział 35 szkół z Dolnego Śląska. Ponad 9 tysięcy dzieci dwukrotnie podeszło do testów sprawnościowych EuroFit+ i zdecydowana większość z nich poprawiła swoje wyniki! Obecnie Pogromcy Bezruchu przenieśli się do województwa mazowieckiego.

Z niecierpliwością oczekujemy na rozstrzygnięcie konkursu, które zapewne będzie kilka dni po feriach zimowych. O wynikach poinformujemy na naszej stronie.

Magiczne 60 minut

Obecnie zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) mówiące o tym, że dzieci powinny być aktywne fizycznie co najmniej 60 minut dziennie, spełnia jedynie co czwarte dziecko w Polsce. Codzienna zaplanowana dawka ruchu wspiera nie tylko sprawność fizyczną dzieci, ale także ich
prawidłowy rozwój i pracę mózgu. Ruch jest również najprostszą metodą profilaktyki chorób cywilizacyjnych np. otyłości, cukrzycy typu II, czy nadciśnienia tętniczego.

Udział w turnieju nie zakończy naszej przygody w walce z „bezruchem”. Nadal będziemy kontynuować założenia Planu Treningowego, a także rozszerzać go o nowe pomysły.

Trenowali piłkę ręczną z Krecikiem

Mistrzostwa Szkoły w Koszykówce

turniej piłki ręcznej dla klas VII

zajęcia na basenie