Yearly Archives: 2013

NOWOROCZNE ŻYCZENIA

nowy

nowy

 

W nadchodzącym Nowym Roku życzymy wszystkim dużo zdrowia, spełnienia marzeń i spokoju serca, umiejętności dostrzegania piękna w codzienności i w drugim człowieku oraz wielu powodów do radości na każdy dzień oczekiwanego roku.

WIGILIA W SZKOLE

Okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas szczególny, to czas w którym wszyscy spotykamy się przy wigilijnym stole i składamy sobie wzajemnie najlepsze życzenia, łamiąc się opłatkiem. Dlatego tradycją naszej szkoły są spotkania wigilijne organizowane w klasach. Były kolędy, opłatek, życzenia świątecznego ciepła i wielu prezentów pod choinką, ciasto oraz tradycyjne potrawy wigilijne przygotowane przez rodziców uczniów.

SZKOLNE JASEŁKA

aniolek
aniolekUroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszej szkole. W tym roku również panie Katechetki przygotowały tę uroczystość wraz ze współpracą z uczniami klas IV-VI. Przed Jasełkami odbył się Szkolny Przegląd kolęd i pastorałek.Występujący uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Występy uczniów wprowadziły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczną nastrój. Mądre słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na nie.
zaglądnij do galerii

XMAS BOOSTER

18 grudnia 2013 razem z uczniami klasy 6B (Margareta Kowalewicz, Wiktoria Madej i Marcel Frąckiewicz) wybraliśmy się na IX Międzygminny Konkurs Bożonarodzeniowy „Xmas Booster”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 12 w Lubinie. Do konkursu przystąpiło 6 Szkół z Lubina i 1 z Tymowej więc rywalizacja była spora.  Tematem przewodnim konkursu są obchody Świąt Bożego Narodzenia oraz tradycje bożonarodzeniowe w krajach anglojęzycznych. Startujące drużyny musiały zaprezentować oryginalne świąteczne przebranie, zaśpiewać w języku angielskim kolędę oraz wykazać się wiedzą nt. obchodów Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Nasi uczniowie fantastycznie wykonali piosenkę „Frosty the Snowman” otrzymując maksymalną liczbę punktów oraz wykazali się znakomitą wiedza na temat kultury i obchodów Świąt Bożego Narodzenia w Krajach Anglojęzycznych.
Jury w składzie: Państwo Carlene i Paul Eager, amerykańscy lektorzy języka angielskiego reprezentujący Centrum Językowe LOGOS oraz nauczyciel języka angielskiego Pani mgr Paulina Kasprzyszak przyznali naszej drużynie II miejsce. Gratulujemy!!!

KOLOROWY SPORT W LUBINIE

W grudniu w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas I-III pod hasłem „Sport w Lubinie” organizowany przez panią P. Sołonynkę. Zainteresowanie wśród dzieci było bardzo duże – na konkurs przygotowano ponad 50 prac. Spośród wszystkich komisja nagrodziła oraz wyróżniła prace uczniów:
Klasy I-Nagrody: Małgosia Piasecka Ic, Tobiasz Sołonynka Ic, wyróżnienie: Alicja Postrożny Ic.
Klasy IINagrody: Dominika Gruszecka IIc, Julia Krajewska IIc, Martyna Łukasiewicz IIc, wyróżnienia: Zuzia Horyńska IIc, Gosia Sorotiuk IIc, Mikołaj Szmagaj IIc.
Klasy IIINagrody: Ada Urbańska IIIb, Weronika Gałka IIIb, Weronika ziemiańska IIIb, Kamil Dzwonek IIIe, wyróżnienia: Tomek Rafałowicz IIIa,Maciej Robij IIIe, Norbert Juszczak IIIa, Weronika Mikołajczyk IIIb, Nikola Słowińska IIIe, Joanna Banach IIIc. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.