Szkolna olimpiada matematyczna

10 kwietnia 2024r. odbyła się Szkolna Olimpiada Matematyczna. Chętni uczniowie z klas VI i VII mogli zmierzyć się z zadaniami o podwyższonym stopniu trudności. Do konkursu przystąpiło 22 szóstoklasistów oraz 20 siódmoklasistów. Organizatorami matematycznych zmagań były p. Elżbieta Kolber (w kl. VII) oraz p. Elżbieta Komaniecka (w kl.VI).

Poziom młodych matematyków był tak wysoki, że nie odbyło się bez równorzędnych nagród.

Wyniki w klasach VI:

I miejsce – Mateusz Fiłka z kl. 6b

II miejsce ex aequo – Lena Kościk, Liwia Andracka i Jakub Luźniarek z kl. 6d

III miejsce – Jędrzej Krysman z kl. 6a

Wyniki w klasach VII:

I miejsce – Jakub Bury z kl. 7d

II miejsce ex aequo – Karolina Baran z 7b, Marzena Dobroskok z 7b, Mateusz Popko z 7a, Oliwia Rola z 7c

III miejsce – Aleksandra Ochocka z 7d

Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział. Gratulujemy odwagi i umiejętności.  BRAWO !!!

Szpakowa Liga 2024- konkurs dla szkół podstawowych

Dnia 16 kwietnia odbyła się VI edycja  interdyscyplinarnego konkursu ,,SZPAKOWA LIGA” przeznaczonego dla uczniów klas ósmych. W konkursie brało udział 13 czteroosobowych drużyn, które zmagały się z zadaniami z matematyki, języka polskiego, języka angielskiego, geografii i biologii. Miło nam poinformować, że drużyna z naszej szkoły w składzie: Wojciech Czerwiński, Paulina Brandenbura, Antonina Szewczyk i Stella Sokołowska zajęła II miejsce. Gratulujemy!

Konkurs grafiki komputerowej ,,Lubin moim miastem”.

Jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs grafiki komputerowej dla klas IV i VIII „Lubin moim miastem”.

Decyzją jury w składzie: Marzena Petryk, Monika Ilnicka i Violetta Kanigowska wyłonione zostały najładniejsze prace”.

W klasach czwartych:

I miejsce zajęła Natalia Gawrońska z kl. IVa

II miejsce Yelizavieta Chuyashkova VIc

III miejsce Ida Nawracaj z klasy IVa (nr pracy 3)

Natomiast w klasach VIII zwycięzcami zostały:

I miejsce ex aequo Daryna Charkouskaya  i Viktoriia Lahniuk z kl. VIII b

II miejsce Stella Sokołowska VIII a

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.

Gala Olimpiady Kopernika

Dnia 12.04.2024r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie odbyła się gala laureatów Olimpiady Kopernika. Miło nam poinformować, że trzy uczennice z naszej szkoły uzyskały tytuł laureata i zdobyły następujące miejsca w konkursie z języka angielskiego:

Hanna Kasperska z 8a- II miejsce

Martyna Nazimek z 7a- V miejsce

Ada Ogrodniczak z 8a- VI miejsce

Laureatkom serdecznie gratulujemy.

Kartka Wielkanocna do Papieża Franciszka – wyniki.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie umieścił na swojej stronie internetowej wyniki konkursu.

Na konkurs wpłynęło 1850 prac, w tym 222 prace z przedszkoli, 852 prace z klas I-III, 445 prac     z klas IV-V oraz 331 prac z klas VI-VIII.
Jury wyłoniło 12 laureatów w poszczególnych kategoriach i przyznało 45 wyróżnień.

W kategorii: KLASA IV-V nasza uczennica z klasy 5C – Magdalena Roicka zajęła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Kartka Magdy zostanie przesłana do papieża Franciszka, do Watykanu. BRAWO!

W kategorii KLASA VI-VIII uczennica z klasy 7A – Wiktoria Jędrzejczyk zdobyła 2 wyróżnienie na 9 prac, które Jury wyróżniło w tej kategorii. Również serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!